جمعه 20 تیر 1399
کوچک کردن متن بزرگ کردن متن

بیانات مدیریت محترم عامل جناب اقای مهندس بهرامی به مناسبت دهه مبارک فجر سال 98

بنام خدا
بیانات مدیریت محترم عامل جناب اقای مهندس بهرامی به مناسبت دهه مبارک فجر سال 98
ما امروز اینجا جمع شده ایم تا چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و پیروزی مردم بر رژیم ظالم و فاسد پهلوی را گرامی بداریم و همچنین گرامی بداریم شهدای انقلاب اسلامی که این انقلاب با خون آن ها به پیروزی رسید و در ادامه با فداکاری های ایثارگران و شهدا در دفاع مقدس تداوم یافت. همچنین سایر شهدا همچون شهدای امنیت، شهدای مدافع حرم و ...  نیز تکریم کنیم.
شعار اصلی انقلاب اسلامی یک جمله کوتاه ولی بسیار پر معنا بوده است:
((استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی))
بیانات مدیریت محترم عامل جناب اقای مهندس بهرامی به مناسبت دهه مبارک فجر سال 98
استقلال ابعاد مختلفی دارد که در راس ان ها استقلال سیاسی است بدین معنا که مسئولین جمهوری اسلامی و مردم خودشان بتوانند مستقلا تصمیم بگیرند و عمل کنند که نمونه آن را در پاسخ و سیلی زدن به امریکا در موضوع شهادت سردار شهید سلیمانی شاهد بودیم.
به اذعان نهاد ها و آمار مراجع بین المللی و نه به ادعای خود ما، ایران در برخی علوم نوین همچون نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، سلول های بنیادی، دانش فضایی، هسته ای در زمره بهترین کشور های دنیا قرارگرفته است که اینها دستاوردهای بسیار عظیمی می باشند.
در نهایت بخش سوم شعار که جمهوری اسلامی است.این که حکومت بر مبنای خواست مردم باشد و قوانین با احکام اسلامی مطابقت داشته باشند و در زمینه جمهوریت تمامی مسئولین یا به صورت مستقیم و یا غیر مستقیم توسط مردم انتخاب می شوند.  و در باب اسلامیت هم شورای نگهبان با ترکیب شش فقیه منتخب رهبری و شش حقوقدان منتخب مجلس وظیفه مطابقت قوانین با احکام اسلامی و قانون اساسی را بر عهده دارند و این شورا نیز از مظلوم ترین نهاد های نظام بوده و علیرغم بی مهری های فراوان تا کنون به خوبی ایستادگی نموده است.
بیانات مدیریت محترم عامل جناب اقای مهندس بهرامی به مناسبت دهه مبارک فجر سال 98
ایشان با اشاره  به حکیمانه بودن فرمایشات امام در ادامه با ذکر جمله ای از حضرت امام خمینی مبنی بر اینکه ((مجلس در راس همه امور می باشد)) فرمودند: راهکار حل  مشکلات کنونی کشور تشکیل یک مجلس انقلابی و متخصص و کاری می باشد. ایشان فلسفه این جمله تاریخی حضرت امام را این طور تشریح کردند که هر امری دارای 4 فاز مهم متشکل از فازهای طراحی، اجرا، بودجه ریزی و نظارت است که در هر 4 فاز مذکور، مجلس شورای اسلامی نقش اساسی را دارا می باشد.زیرا که در فاز طراحی با ارائه طرح ها توسط خود نمایندگان و بررسی کارشناسی لوایح پیشنهادی دولت، در فاز اجرا، با انتخاب  و رای اعتماد  به وزرای مناسب، در فاز بودجه ریزی در تصویب بودجه سالانه  و در فاز نظارت استفاده مناسب و به هنگام از ابزار های استیضاح، سئوال و ... استفاده می نماید.
در ادامه ایشان با اشاره به اینکه وظیفه اصلی مجلس ریل گذاری برای حرکت صحیح  دولت و سایر نهاد هاست، گفتند: که اگر مجلس این ریل گذاری را به خوبی انجام ندهد به صورت مستمر دولت وحکشور از مسیر اصلی منحرف می شوند. ایشان دو شاخصه اصلی نماینده اصلح را شجاعت و عدم فساد و انگیزه و طمع مالی اعلام کردند که نقصان این ویژگی ها باعث شده متاسفانه دو ابزار تطمیع و تهدید برای برخی نمایندگان کارگر افتاده به طوری که حدود 80 نماینده از مجلس فعلی به علت مسائل مالی رد صلاحیت شده اند.وی در پایان با شعار اینکه ((این کرسی جای نشستن نیست ))به ذکر مثالی از خواب آلودگی و کم توجهی برخی نمایندگان در تصویب بودجه در سال های گذشته پرداختند که علیرغم اشاره دولت به افزایش ده برابری قیمت قیر در بودجه پیشنهادی دولت، در زمان اجرای قانون پس از تصویب، بسیاری از نمایندگان ار وجود این موضوع در قانون ابراز بی اطلاعی نمودند که متاسفانه این رانت اطلاعاتی در زمان خویش موجب سوء استفاده صاحبان قدرت و ثروت و تشدید شکاف طبقاتی گردید.
همچنین ایشان با اشاره به نمونه هایی از اقتدار جمهوری اسلامی در منطقه فرمودند: در عراق و سوریه، امریکا و جبهه غربی عبری و عربی خواستار تجزیه آن شده و در سوریه نیز این جبهه منفور خواستار فروپاشی محور مقاومت و برکناری رئیس حمور قانونی آن کشور بودند و همه امکانات جهان در این جهت بسیج شد لیکن جمهوری اسلامی نخواست و هیچ یک از این موارد به اراده خداوند و خواست جمهوری محقق نگردید. و این ها تنها نمونه هایی از اقتدار جمهوری اسلامی می باشند.
در پایان ایشان  با توجه به همزمانی چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با اربعین شهادت سرداردلها،  دلیل محبوبیت بی نظیر و حضور ده ها ملیون نفر از مردم در مراسم تشییع شهید سپهبد سلیمانی را خلوص نیت و ولایت پذیری ایشان بیان کرد.
بیانات مدیریت محترم عامل جناب اقای مهندس بهرامی به مناسبت دهه مبارک فجر سال 98

   1398/11/21 10:55

خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
4.6/10 (تعداد آرا 9 نفر )